fbpx
Przejdź do treści
Strona główna » ZAKŁAD UNIESZKODLIWIANIA ODPADÓW PROMIENIOTWÓRCZYCH – dostawa i montaż taśmociągu oraz elementów wyposażenia stanowiska segregacji odpadów

ZAKŁAD UNIESZKODLIWIANIA ODPADÓW PROMIENIOTWÓRCZYCH – dostawa i montaż taśmociągu oraz elementów wyposażenia stanowiska segregacji odpadów

  • przez
K&W Expert dla Zakładu unieszkodliwiania odpadów promieniotwórczych - dostawa i montaż taśmociągu oraz elementów wyposażenia stanowiska segregacji odpadów

Jedyną instytucją w Polsce posiadającą zezwolenie na unieszkodliwianie i składowanie odpadów promieniotwórczych jest przedsiębiorstwo państwowe użyteczności publicznej Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych (ZUOP) , który odpowiada za prawidłowe postępowanie z odpadami promieniotwórczymi od chwili ich przejęcia od wytwórcy.

Zaoferowane rozwiązanie:

Stanowisko przeznaczone jest do segregacji odpadów z odciągiem pyłów. Czyste powietrze jest wyrzucane na zewnątrz budynku.

Kabina składa się z konstrukcji nośnej, taśmociągu, zabudowy, zespołu napędowego, części zasypowej oraz części zsypowej.

Konstrukcja nośna wykonana z profili ze stali nierdzewnej. W górnej części znajdują się blachy ociekowe zapewniające ściekanie ewentualnych cieczy z taśmociągu na tace ociekowe. Tace ociekowe znajdują się tuż pod taśmociągiem i mogą być swobodnie wysuwane z prowadnic w celu opróżnienia zawartości.

Taśmociąg o długości 3800mm oraz szerokości 600mm wykonany jest z taśmy poliuretanowej. Obciążenie maksymalne taśmociągu wynosi 50kg/m.

Zespół napędowy składa się z motoreduktora oraz silnika o mocy 1,5kW. Napęd przenoszony na rolkę napędową za pomocą łańcucha napędowego. Sterowanie prędkości będzie odbywać się za pomocą falownika.

Część zasypowa pozwala na umieszczenie odpadów

bezpośrednio na taśmociągu. Kurtyna paskowa zlokalizowana w otworze załadunkowym zapewnia łatwość procesu wsypywania oraz powoduje zaciąganie ewentualnych pyłów unoszących się w pobliżu otworu.

Część zsypowa umożliwia zrzut do dwóch pojemników. Na końcach wylotu zsypu znajdują się kurtyny paskowe w celu lepszego odciągu pyłu w punkcie zsypu.

Każde z dwóch stanowisk wyposażone będzie w rękawice o długości 60cm w rozmiarze uniwersalnym.

Dane techniczne:

Rodzaj aplikacji Segregacja odpadów 
Wykonanie Stal nierdzewna AISI304
 Max. obciążenie taśmociągu [kg]150
Prędkość przesuwu taśmy [m/min]2,08 
Wydajność odciągu [m3/h]2600
Spręż wentylatora [Pa]2100
Moc wentylatora [kW]1,5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *