Worki plisowane
Worek plisowany to nowatorskie rozwiązanie, które wprowadziliśmy do sprzedaży. Dzięki najnowszym technologiom udało się uzyskać kilkukrotnie większe pole powierzchni w porównaniu z tradycyjnymi workami filtracyjnymi przy wykorzystaniu dokładnie tych samych materiałów, z których wykonane są typowe worki.
Worki plisowane są kompatybilne z istniejącymi okrągłymi workami filtracyjnymi. Wydajność centrali filtracyjnej można poprawić bez modyfikacji istniejących urządzeń.
Nie ma potrzeby dodatkowej weryfikacji tkaniny poprzez użycie tej samej tkaniny z istniejącym workiem prostym.
Czym jest worek plisowany?
Rozwiązanie to zostało opatentowane w 2013 roku przez jednego z naszych światowych partnerów. Od tego czasu nasz partner produkuje i dostarcza worki plisowane do wielu różnych aplikacji. Jak pokazano poniżej, worek plisowany jest możliwy do wykonania dzięki kompaktowej konstrukcji, a wydajność i oszczędność energii osiągnięte poprzez to rozwiązanie zostały udowodnione praktycznie u wielu klientów.
- Worek plisowany ma elastyczne plisy nie umocowane na stałe tak jak we wkładach patronowych.
Podczas impulsu sprężonego powietrza plisy są prostowane, a po impulsie wracają do pierwotnego stanu. W związku z tym na pył zalegający na materiale filtracyjnym działa nie tylko energia sprężonego powietrza, ale również energia mechanicznego odrzutu. - Plisowane worki mają powierzchnię filtracyjną o 200~300% większą jak standardowe, proste worki filtracyjne. Umożliwia to upakowanie większej powierzchni filtracyjnej w mniejszej obudowie.
- Ze względu na zjawisko prostowania plis do procesu oczyszczania wymagane jest niższe ciśnienie impulsu niż w przypadku standardowych worków prostych.
- Plisowanie zmniejsza wpływ impulsów sprężonego powietrza na materiał filtracyjny worków i zmniejsza naprężenia, wydłużając ich żywotność około 1,5 do 3 razy w porównaniu z workiem prostym. Dzięki większej powierzchni filtracyjnej częstotliwość procesu oczyszczania jest dużo mniejsza w porównaniu do worków prostych.
Należy zwrócić uwagę że impulsy sprężonego powietrza są niezbędne w procesie oczyszczania stanowią jednak główny powód zużycia worków, ponieważ podczas impulsu do worka filtracyjnego przykładane jest silne uderzenie powietrza o wysokim ciśnieniu.
Im częściej filtr jest oczyszczany, tym szybciej się zużywa i struktura materiału filtracyjnego się pogarsza, ponieważ podczas pulsowania do worka filtracyjnego przykładane jest silne uderzenie powietrza o wysokim ciśnieniu.