fbpx
Przejdź do treści
Strona główna » HAL-BUS S. C. – wizualizacja zanurzenia trzech członów pogłębiarki dna morskiego

HAL-BUS S. C. – wizualizacja zanurzenia trzech członów pogłębiarki dna morskiego

  • przez
K&W Expert dla HAL-BUS wizualizacja SCADA zanurzenia trzech członów pogłębiarki dna morskiego

Hal-Bud s.c. – firma od wielu lat specjalizuje się w automatyce przemysłowej i okrętowej. Ich działania pozwalają na zmniejszenie załóg jednostek pływających i fabryk oraz obniżają prawdopodobieństwo wystąpienia błędu ludzkiego. Ich wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliło na zdobycie głębokiego zaufania wśród wielu osób.

Rozwiązanie:

Projekt zakładał zobrazowanie pomiarów zanurzenia ramion pogłębiarki na panelu HMI. W tym celu wykorzystano po trzy przetworniki Aplisens mierzące ciśnienie hydrostatyczne w poszczególnych przegubach ramion. Do wizualizacji użyto dwa ekrany Weintek – po jednym dla każdego z ramion.

Źródło: www.vesselfinder.com/pl/

Odczyt wartości przez panel odbywa się poprzez pomiar prądu w standardzie 4-20 mA. Na podstawie informacji o zanurzeniu przegubów i stałej długości elementów ramienia aproksymowane jest jego ułożenie względem powierzchni wody.

Dane są archiwizowane i możliwe jest ich przeglądanie w postaci trendów. Aplikacja posiada także możliwość kalibracji oraz dodatkowe przedstawienie pomiarów w postaci wykresów słupkowych.

Dane techniczne:

Przetwornik ciśnieniaAplisenes PV-28
Panel HMIWeintek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *