fbpx
Przejdź do treści
Strona główna » ELMAL – lokalne układy rejestracji przepływu gazów chemicznych

ELMAL – lokalne układy rejestracji przepływu gazów chemicznych

  • przez
K&W Expert dla CEMEX - modernizacja sterowania przemiałownią cementu i wizualizacja SCADA

Firma Elmal specjalizuje w budowie infrastruktury podziemnej takiej jak m. in: sieci gazociągowych, wodno-kanalizacyjnych, ciepłowniczych i technologicznych. Od ponad 25 lat realizuje zamówienia dla inwestorów z branży drogowej, gazownictwa, wodno-kanalizacyjnej oraz wielu innych.

Zaoferowane rozwiązanie:

Zrealizowane przez naszą firmę zadanie „wykonanie lokalnych układów rejestracji przepływu gazów technicznych (m in. tlen, argon, sprężone powietrze, Azot)” stanowiło część nowobudowanych systemów gazociągowych, budowanych na zlecenie inwestora z branży stoczniowej. Układy rejestracji przepływu stanowią podstawę do rozliczeń pomiędzy inwestorem a jego kontrahentami.

Na każdym węźle rozdziału zainstalowane zostały przepływomierze kalorymetryczne dostarczone przez firmę Introl. Pomiędzy przepływomierzami a rozdzielnicą sterowniczą (każdy węzeł wyposażony został w rozdzielnicę sterowniczą) ułożone zostały przewody, za pośrednictwem których sygnały z przepływomierzy doprowadzone zostały do rejestratora zabudowanego w rozdzielnicy. Rejestrator oblicza oraz gromadzi dane o zużytych ilościach poszczególnych gazów. Dane z rejestratorów (pliki w formacie csv.) zgrywane są za nośniki USB-flash.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *