fbpx
Przejdź do treści
Strona główna » ANWIL S. A. WŁOCŁAWEK – projekt i wykonawstwo punktu suszenia wkładów filtracyjnych na instalacji tlenowni

ANWIL S. A. WŁOCŁAWEK – projekt i wykonawstwo punktu suszenia wkładów filtracyjnych na instalacji tlenowni

  • przez
K&W Expert dla Anwil Włocławek - projekt i wykonawstwo punktu suszenia wkładów filtracyjnych na instalacji tlenowni

Anwil spółka akcyjna we Włocławku należy do grona największych i najbardziej nowoczesnych przedsiębiorstw chemicznych w Polsce. Od pół wieku – korzenie działalności sięgają 1966 roku – jest jednym z największych pracodawców w regionie kujawsko-pomorskim. Przynależność do Grupy Kapitałowej PKN ORLEN S.A. zapewnia nam stabilność finansową, a współpraca z innymi spółkami Grupy – liczne efekty synergii. Firma przewodzi krajowemu rynkowi PCW, jako jedyna w Polsce produkuje suspensyjny polichlorek winylu. Anwil jest liczącym się w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentem nawozów azotowych.

Zaoferowane rozwiązanie:

Do wkładów filtracyjnych zamontowanych w szczelnej obudowie kabiny wtłaczany jest azot w formie gazowej, którego ciśnienie oraz przepływ sterowne jest za pomocą regulatorów. Podczas osuszania wytwarza się kondensat gromadzony w wannie ociekowej, który należy cyklicznie usuwać za pomocą zaworu kulowego.

Punkt suszenia wkładów filtracyjnych został wykonany w formie kabiny ze stali nierdzewnej 1.4301.

Wkłady filtracyjne zamontowane na odpowiednio przygotowanej listwie, z wyciętymi gniazdami montażowymi pod każdy filtr, w systemie 12 x 1 (dwanaście wkładów w jednym rzędzie). Na każdym gnieździe zamontowana jest uszczelka NBR (od strony górnej i dolnej), która służy do uszczelniania przestrzeni pomiędzy płytą, a wkładem. Montaż wkładów realizowany za pomocą mechanizmu opartego na docisku za pomocą sprężyn. Ze względu na planowaną możliwość przestawiania kabiny, zastosowano mechanizm jezdny na dwóch kołach sztywnych oraz dwóch skrętnych (z hamulcem).

Urządzenie izolowane akustycznie płytami ze skalnej wełny mineralnej pokryte od strony zewnętrznej tkaniną z włókna szklanego.

Mobilny punkt suszenia wkładów wyposażony został w króciec oddechowy z kompletną instalacją rurową.

Dane techniczne:

Rozkład wkładów filtracyjnych  12 x 1 
Ciśnienie robocze pracy [MPa]0,8
Materiał wykonania kabiny Stal nierdzewna 1.4301
Grubość izolacja [mm]50 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *